jarmark_czeladzki_2018.jpg

Zapraszamy na Jarmark Czeladzki

W niedzielę 30 września 2018 r. przy kościele Parafii pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi odbywać się będzie starodawny Jarmark Czeladzki. Pod koniec września przez długie wielki odbywał się Jarmark, który rozsławiał Czeladź na cały region. Jarmark Czeladzki to tradycja i zarazem przywilej Czeladzi sięgający 1636 roku.

Przy okazji Jarmarku Czeladzkiego możemy spodziewać się wielu atrakcji, a wśród nich średniowieczne stragany, historyczne stroje, ognisko rycerskie dla przybyłych na jarmark, wizyta prawdziwych rycerzy oraz inscenizacja walki rycerzy. Będzie można posłuchać muzyki na żywo, będą tańce, śpiewy i atrakcje dla dzieci. To będzie wyjątkowy dzień dla parafii, a także wielki dzień dla Czeladzi. Kolejny już Jarmark Czeladzki jest stale powrotem do źródeł historycznych i kulturalnych Czeladzi. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.
oficjalna strona: www.Jarmark.Czeladz.org

Ognisko rycerskie oraz różne atrakcje Jarmarku Czeladzkiego odbędą się na terenie placu kościelnego. Lunapark, stoiska z rękodziełem, mieczami rycerskimi, tradycyjnymi wypiekami i antykami będą rozłożone na boisku przy parafii od strony ul. Orzeszkowej. Tradycyjne stoiska odpustowe z plastikowymi zabawkami, preclami i balonikami będą stały na parkingu między parafią, a blokiem Dziekana 6.

Jeśli zastanawiacie się czy przyjść na Jarmark Czeladzki zobaczcie relacje fotograficzne z minionych lat.
link: zdjęcia z roku 2017
link:
zdjęcia z roku 2016
link:
zdjęcia z roku 2015
link: zdjęcia z roku 2014
starsze relacje w dziale Foto/Video: www.parafia.czeladz.org

W tym roku będzie jeszcze lepiej. 
Serdecznie zapraszamy także gości spoza Czeladzi. Na jarmarku wszyscy będą mile widziani.

JARMARK CZELADZKI
CZELADŹ, Polska
ul. Wyspiańskiego 1
GPS: 50.300210, 19.104457

link wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1970794383144552/

-----------------------------------------

W przypadku pytań odnoszących się do współpracy z Parafią pw. św. Archaniołów w Czeladzi, prosimy kontaktować się z ks. prob. Januszem Grelą w godzinach funkcjonowania kancelarii parafialnej. Więcej informacji o parafii na stronie: www.parafia.czeladz.org

W razie pytań dotyczących Jarmarku Czeladzkiego prosimy pisać na adresy email:

Agnieszka Zasadzień / agnieszka (at) zasadzien.pl

Dariusz Zasadzień / dariusz (at) zasadzien.pl

-----------------------------------------

 

Google Maps: Jarmark Czeladzki